تبلیغات
سئو,سئو سایت,بهینه سازی سایت,بهینه سازی وب سایت,خدمات سئو,سئو و بهینه سازی,سئو وب سایت - چگونه مانع از تخریب سئو توسط ریدایرکت ۳۰۱ شویم
 
سئو,سئو سایت,بهینه سازی سایت,بهینه سازی وب سایت,خدمات سئو,سئو و بهینه سازی,سئو وب سایت
یه سئو کار خوب میدونه چه طور سئو سایت و بهینه سازی سایت و سئو سایت و بهینه سازی وب سایت رو انجام بده
درباره وبلاگ


سئو و بهینه سازی سایت و سئو سایت و بهینه سازی وب سایت از خدمات ایران سئو سایت و دارای سابقه خوبی در ارائه خدمات سئو ,سئو و بهینه سازی سئو وب سایت,اموزش سئو ,سئو سازی و بهینه سازی وبلاگ دارد

مدیر وبلاگ : mehdi live
نویسندگان

هر متخصص سئویی به خوبی می داند که ریدایرکت ( تغییر مسیر) ۳۰۱ در زمان هایی خاص الزامی است . اما سوال اینجاست که آیا این مورد می تواند با کاهش سرعت بارگذاری سایت، بر روی سایر تلاش های شما تاثیر بگذارد؟ چه تعداد ریدایرکت ۳۰۱ وجود دارد که شما نیازی به آن ندارید؟

قبل از اینکه وارد بحث اصلی شویم، اجازه دهید ببینیم این مسئله از کجا آغاز شده است . من در جلسه توسعه برای یکی از مشتریان خود بودم. این جلسه کاری با سئو نداشت اما همانند معمول بحث به سرعت به سمت سئو کشیده شد. این مشتری که تولید کننده لوازم خانگی است، در مورد زمان بارگذاری سایت خود بسیار حساس بود و دوست داشت آن را بهتر کند. آنها کارهای زیادی برای بهبود این شرایط انجام داده بودند. یکی از این کارها، حذف تمامی ریدارکت های ۳۰۱ بود . این موضوع توجه مرا به خود جلب کرد. من به خوبی می دانستم که برخی از این ریدایرکت ها برای سایت آنها ضروری بود. در مورد ارزش آنها آگاهی کافی نداشتم و نمی دانستم روزانه چند نفر با این ریدایرکت ها برخورد می کنند. برای پشتیبانی از موقعیت خود، هیچ داده کمی در دست نداشتم. آنها را متقاعد کردم تمامی ریدایرکت ها را نگه دارند تا راه حل مناسبی برای این موضوع پیدا کنیم. برای درک اهمیت این ریدایرکت ها به جمع آوری داده هایی نیاز داشتم. اما چه طور می توانستم بفهمم که  کدام یکی از این ریدایرکت ها باید حفظ شود؟ من به راه حلی نیاز داشتم که داده هایی را به شکل مناسب فراهم کند.

گوگل آنالیتیک یک انتخاب واضح و روشن بود. زمانی که به دنبال راه حلی برای سایت بودم با آیتم های متعدد دیگری برخورد کردم که بر روی سرعت این سایت تاثیر داشت . لینک های داخلی که به آدرس های URL قدیمی اشاره می کرد و rel=canonicals با آدرس هایی که به ۳۰۱ ختم می شد. بعد از رفع مشکلات موجود، ما قادر بودیم به طور موثر زمان تغییر مسیر در سایت را کاهش دهیم.تمامی این تغییرات بین ماه های جولای و آگوست ۲۰۱۵ اجرا شد. من معتقدم که نتایج موجود همه چیز را به خوبی روشن می کند:

سئو و ریدایرکت

در زیر چهار روشی که ریدایرکت ۳۰۱ می تواند به تلاش های شما در زمینه سئو آسیب بزند را مشاهده می کنید:

 • شما دارای زنجیره ای از ریدایرکت ها هستید.
 • لینک های داخلی شما از ریدایرکت ها عبور می کند
 • شما ریدایرکت ۳۰۱ غیر ضروری دارید
 • دارای تگ های متعارفی هستید که به شکل ۳۰۱ هستند.
 1. دارای زنجیره ای از ریدایرکت ها هستید:

اجازه دهید با تعریف ساده ای کار خود را شروع کنیم. یک زنجیره ریدایرکت ، یک سری از ریدایرکت هاست که از یک آدرس URL به آدرس دیگری می روند و افراد و موتورهای جستجو را وادار می کنند منتظر آنها بمانند. برای هر مرحله ای در زنجیره ریدایرکت ها، تقریبا ۱۰ درصد از اتوریتی سایت از دست می رود. اما تایید این نکته نیز ضروری است که چنین مواردی می تواند سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهد و از کیفیت کلی سایت بکاهد. یک ریدایرکت تک مرحله ای استاندارد، باز هم بر روی زمان بارگذاری سایت تاثیر دارد . جای تعجب نیست که ریدایرکت های ۳۰۱ روی هم انباشته می شوند و در طول زمان این زنجیره ها را ایجاد می کنند. چگونه می توان این زنجیره ها را تشخیص داد؟ خوشبختانه ، متخصصان سئو قابلیت و ویژگی ساده ای را در ابزارهای خود ایجاد کرده اند که به دنبال این زنجیره ها می گردد و آن ها را به صورت گزارش برای شما بیان می کند . در زیر نحوه کار این ابزارها را مشاهده می کنید:

 • خزش کامل سایت با Screaming Frog
 • رفتن به منوی Report و سپس Redirect Chains

نرم افزار سئو

تجزیه و تحلیل اینکه کدام یکی از این ریدایرکت ها باید رفع شود بسیار دشوار است. تنها چیزی که باعث می شود این مورد بسیار دشوار باشد این حقیقت است که تمامی لینک های موجود بر روی سایت در آن نشان داده می شود. این بدین معنی است که اگر شما به سایت دیگری لینک داده باشید و آنها زنجیره ای از ریدایرکت ها را داشته باشند، این مورد نیز توسط ابزار پیدا می شود. یکی از موارد رایجی که گزارش می شود آدرس اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی است که به طور مکرر تغییر پیدا می کند بنابراین باید در گزارش فیلتر شود. در ستون B ، دامنه اصلی خود را تشخیص دهید و تمامی سطرهای دیگر را حذف کنید.

سئو

بعد از انجام اینکار، شما می توانید برای حذف ریدایرکت های غیر ضروری ، انها را به روزرسانی کنید.

۲.لینک های داخلی شما از ریدایرکت ها عبور می کند:

دومین روشی که ممکن است ریدایرکت ها به سئوی شما اسیب بزند از طریق لینک های داخلی است که به URL هایی اشاره دارد که به جای دیگری هدایت می شوند. برای اینکه بدانید در سایت شما چه خبر است از ترفندهای زیر استفاده کنید:

 • از کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) بازدید کنید و لیست کاملی از لینک های داخلی خود را دانلود نمایید.
 • به مسیر Search Traffic > Internal Links بروید و بر روی دکمه Download this Table کلیک کنید. بعد از انجام اینکار، فایل را باز کنید ودر تابع الحاق در اکسل، دامنه خود را به ابتدای رشته URL ها بیفزایید.

بعد از اینکه ستونی از ادرس های URL کامل را ایجاد کردید، یک کپی از کل لیست بگیرید. در زیر نحوه استفاده از کلیپ بورد برای تولید خزش در Screaming Frog را مشاهده می کنید:

 • در نوار منو، به قسمت Mode بروید و آن را به List تغییر دهید . سپس بر روی گزینه “Upload List” و Paste کلیک کنید. اینکار باعث اجرای خزش می شود.
 • بعد از تکمیل فرآیند، کد وضعیت ستون را برای هر ۳۰۱ بررسی کنید. اگر باز هم موردی دیدید ، آدرس مورد نظر را انتخاب کنید و به تب Inlinks بروید . اینکار به شما اجازه می دهد تمامی صفحاتی که شامل لینک به آن آدرس ارجاع دهنده هستند را مشاهده کنید.
 • بعد از اینکه تمامی لینک های داخلی ارجاع دهنده را تشخیص دادید، لیست خود را برای به روزرسانی به تیم توسعه بفرستید.
  1. شما ریدایرکت ۳۰۱ غیر ضروری دارید:

  وبسایت ها تمایل دارند ریدایرکت های ۳۰۱ را در طول سال ها جمع آوری نمایند و هیچ کس واقعا به فکر پاک کردن آنها نمی افتد. زمانی که فایل .htaccess شما شروع به اجرای عمیق به همراه ریدایرکت ها می کند، زمان بارگذاری سایت بسیار مشکل خواهد داشت. هر زمانی که یک ادرس URL توسط مرورگر فراخوانده می شود، هر کدام از این ریدایرکت ها نیز بررسی می شوند. همین امر موجب می شود سرعت بارگذاری سایت به شدت افزایش پیدا کند. چگونه می توان متوجه شد که کدام یک از ریدایرکت ها لازم و ضروری هستند؟ شما میتوانید با استفاده از تگ های UTM متوجه این امر شوید. با افزودن UTM به آدرس ریدایرکت ها، شما می توانید به اسانی تشخیص دهید که کدام یکی از آنها بر اساس نیاز روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر نحوه انجام اینکار را مشاهده می کنید:

   

  /old-page >>> /new-page?utm_medium=301&utm_source=direct&utm_campaign=/old-page

  این دستورهر زمانی که ریدایرکت مورد استفاده قرار می گیرد ،داده ها را به گوگل آنالیتیک می فرستد.شما می توانید یک صفحه گسترده گوگل با تولید کننده تگ را دانلود کنید.برای اینکه بتوانید آن را به صورت محلی یا لوکال ذخیره کنید به مسیر File > Download As > Microsoft Excel (.xlsx) بروید .

  نکته: اگر سایت شما جزو سایت های تجارت الکترونیکی است، می توانید با بهبود ریدایرکت ها، افزایش قابل توجهی در درآمدهای خود داشته باشید.

  1. دارای تگ های متعارفی هستید که ۳۰۱ هستند:

  منطق پشت این موضوع نیاز به توضیح دارد. شما نمی خواهید تگ های متعارفی داشته باشید که به آدرس ریدایرکت اشاره دارند. برای مشخص کردن این تگ های متعارف، خزش Screaming Frog را اجرا کنید و به تب Directives بروید. به سمت راست بروید و ستون Canonical Link Element 1 را بیابید و لیست را کپی کنید. با استفاده از حالت لیست، دوباره خزیدن را انجام دهید. هر داده ای که وضعیت ۳۰۱ را دارد پیدا کنید.

 • دوباره به دست آوردن لینک از طریق ۳۰۱ :اگر سایت بزرگی دارید یا سایت شمادر طول سال ها  تغییرات ساختاری URL داشته است، می توانید لینک های خود را بازیابی کنید. ابتدا از طریق سایت Open Site Explorer گزارشی را اجرا کنید و لیست آدرس های هدف را به دست اورید. این لیست را با استفاده از روش آپلود لیست وارد Screaming Frog کنید. اگر در ستون وضعیت کدها خطایی را مشاهده کردید، باید بدانید که ۳۰۱ آدرس های شما را تغییر می دهد.

تهیه شده توسط تیم بهینه سازی سایت –ایران سئو سایت

نوع مطلب :
برچسب ها : سئو،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه